Lee Jun Ki Romania

Park Ha-sun se alatura distributiei dramei "Two Weeks"

View previous topic View next topic Go down

Post by corina007 on Tue May 21, 2013 11:11 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Distributia se modeleaza frumos pentru viitorul thriller MBC “Two weeks”, distributie la care tocmai s-a alaturat Park Ha-Sun (lovitura cu numarul 3) conform exprimarii sale. In drama joaca Lee Jun-ki (Arang si Magistratul); eroul sau fiind acuzat pe nedrept, se lupta pentru a-si dovedi nevinovatia, în timp ce Kim So-yeon (IRIS, Athena) joacă rolul procurorului care il crede vinovat.
Park Ha-Sun va juca rolul primei iubiri pe care Lee Jun-ki nu o poate uita. Ea a fost cea care si-a crescut fiica singura timp de 8 ani. Desi nu sunt date detalii, ne asteptam la niste circumstante atenuante de care sa se tina cont, avand in vedere ca el nu a stiut de existenta fiicei sale in tot acest timp. Deci nu e vorba de un tata ratat, si in tot cazul, nu in mod intentionat. Dupa ce afla ca fiica lui are leucemie, el si Park Ha-Sun se angajeaza intr-o lupta contra cronometru pentru a o salva, dar si pentru a-i ocoli pe criminalii si procurorii care-l urmaresc. Suna a miscare tensionata si rapida.

Îmi place Park Ha-Sun, astfel astfel alaturarea ei este bine venita. Si cum majoritatea personajelor “prima iubire apusa a eroului” este o aparitie buna pentru scurt timp, ca apoi sa se piarda in fundal, aici ne asteptam la mai multa implicare, pentru ca ea il va ajuta pe erou sa-si salveze fiica. Exista o dihotomie in felul de a interpreta al actritei Park Ha-Sun, ceea ce o face potrivita pentru acest rol, deoarece poseda o gentilete exterioara, in timp ce poate transmite in acelasi timp indarjirea din interior. Park si-a explicat decizia de a opta pentru aceasta drama spunand :“ Cand am citit prima data rezumatul, personajul mi-a atins inima. E un personaj cu multa durere si vreau sa ii fac pe telespectatori sa simta aceasta. "

"Two Weeks” al carui scenariu vine de la autorul dramelor “49 de zile “ si “ Printesa procuror” va fi difuzata miercurea si joia incepand din luna august.

Sursa :http://www.dramabeans.com/2013/05/park-ha-sun-joins-cast-of-two-weeks/
Traducator : corina007

corina007
Administator
Administator

Data de inscriere : 2012-02-26
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

View user profile

Back to top Go down

Re: Park Ha-sun se alatura distributiei dramei "Two Weeks"

Post by ciresar on Wed May 22, 2013 8:38 am