Lee Jun Ki Romania

Un fan pitic, o inimă cât zece!

View previous topic View next topic Go down

Un fan pitic, o inimă cât zece!

Post by Anna on Thu May 05, 2011 10:48 pm

În seara asta, inima mea a zâmbit, a tresărit de admirație în fața unui talent al unei copile de 12 ani, elevă în clasa a 6-a, pentru care cultura coreeană este mărețul ei hobby. Un pui de fată urmărește pasionată K-drame, ascultă K-pop, înșiră pe nerăsuflate nenumărate nume din industria Hallyu cu care se trezește în inimă, adoarme și le visează cu ochii deschiși. Și ca un desert la acest festin, una dintre vedetele pe care le iubește micuța este chiar LEE JUN KI al nostru.

Am rămas foarte plăcut surpinsă când am văzut cu câtă migală și măiestrie fetița conturează chipurile celor pe care îi admiră. Desenele ei sunt minunate. Nu ai cum să nu o iubești, căci preocupările ei sunt străine mizeriilor mondene care îi preocupă pe tinerii superficiali din societatea românească.

Deși spune că portretul pe care i l-a făcut lui LJK nu este cel mai reușit, aș dori, dragi prieteni, să vă împărtășesc bucuria pe care am avut-o când i-am văzut lucrarea. Voi risca, însă, o mică mustrare din partea artistei, dar nu e nimic.

Lucrarea este intitulată timid ”Încercare de Jun Ki”, de parcă fetița ar cere o critică îndulcită din partea privitorului. Ce critica?! ”Jos pălăria!”, micuțo!

Notă: Întrucât nu am putut salva imaginea pentru a o încarca, vă trimit link-ul către desen. Voila!

[You must be registered and logged in to see this link.]

Anna
Traducător
Traducător

Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 34
Localizare : Galati

View user profile http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Re: Un fan pitic, o inimă cât zece!

Post by flory_junki :) on Thu May 05, 2011 10:52 pm

ce tare:) frumos a desenat:D cred k oppa ar fi mandru daca ar primi un asa desen :)

flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 28
Localizare : Timisoara

View user profile http://leejunkiromania.myforumgratuit.ro

Back to top Go down

Post by Ellora on Fri May 06, 2011 11:53 am

Ce dragut, si tare ne-a uns la inima, o incantare pentru ochii nostri. Anna multumim pentru postare si adevarurile spuse. Stau sa ma gandesc ca suntem considerate nebune ca apreciem o cultura mult mai curata din punct de vedere moral decat cultura Americana care ne bombardeaza cu mizerii de tot felul.
Fetelor hai sa-i zicem acestei copile ca o familie de 133 de membrii e foarte mandra de ea.......sau i sa transmis deja?
Sa aveti o zi minunata

Ellora
Membru
Membru

Data de inscriere : 2011-05-01
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

View user profile

Back to top Go down

Post by Anna on Fri May 06, 2011 12:53 pm

Din păcate pentru mine, fetița nu este eleva mea, ci a unei foarte bune prietene ale mele, pasionată și ea de cultura asiatică. Fără îndoială că i se va transmite aprecierea noastră și sunt sigură că micuța știe că a făcut niște fani fericiți. Ce s-ar bucura Jun Ki dacă ar primi portetele ce i s-au făcut, cel al Ioanei, respectiv cel al copilei de 12 ani!

Anna
Traducător
Traducător

Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 34
Localizare : Galati

View user profile http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Post by fulvia on Fri May 06, 2011 2:05 pm

Da asa e Fetita asta este super talentata. Un copil precoce cu suflet mare. Nu pot sa-i spun ca trebuie sa aibe incredere in ea si sa persevereze in a picta,desena.

fulvia
VIP
VIP

Data de inscriere : 2011-02-25
Varsta : 56
Localizare : bucuresti

View user profile

Back to top Go down

Post by ioana ishogai on Fri May 06, 2011 11:41 pm

Minunat desen, cineva trebuie sa-i spuna ca noi, familia lui Joon Gi, o iubim si ii apreciem foarte mult talentul. Multumim si tie, Anna, draga noastra, ca ne-ai facut cunoscute toate acestea. Chiar mi se umple sufletul de bucurie cand aud ca tot mai multi romanasi dragi mie scapa din aceasta proasta influenta a non valorilor.

Din cate stiu eu, Joon Gi a primit candva un album cu lucrarile fanilor sai, dar sunt sigura ca i-ar placea sa stie ca o mica si talentata artista a petrecut atata timp desenandu-i chipul minunat. Stiu ca inima lui buna s-ar umple de bucurie si recunostinta.

ioana ishogai
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 2011-01-23

View user profile

Back to top Go down

Post by roxana.cosmina on Sat May 07, 2011 2:30 pm

si eu am 12 ani si ma pasioneaza cultura asiatica ....ma bucur ca mai exista oameni de varsta mea cu aceiasi pasiune ...

roxana.cosmina
Membru
Membru

Data de inscriere : 2011-03-23
Varsta : 18

View user profile

Back to top Go down

Post by akame on Sun May 08, 2011 4:50 pm

Sunt multi adulti ,care pur si simplu nici nu vor sa auda de asia ,dar vad cu placere , ca din ce in ce mai multi fani ,cu varste foarte mici ,prind drag sau cel putin incearca, sa descopere cate ceva ,din cultura si cinematografia asiatica.Si asta, datorita a tot feluri de formuri care s-au infiintat si care prezinta si vorbesc minunat, despre ASIABravo Ayumi!

akame
Membru
Membru

Data de inscriere : 2011-04-13

View user profile

Back to top Go down

Post by CrisTinA on Wed May 18, 2011 5:13 pm

=d> bravo fetei pentru desen
sunt 2 actori coreeni care imi plac Bae Soo Bin sin Lee Jun Ki..bineinteles Junki este No. 1

CrisTinA
Membru
Membru

Data de inscriere : 2011-05-18
Varsta : 22
Localizare : iasi

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 6:10 am

Sponsored content

Back to top Go down