Lee Jun Ki Romania

Ce gen de rol i se potrivește lui Jun Ki?

View previous topic View next topic Go down

Ce gen de rol i se potrivește lui Jun Ki?

Post by Anna on Sat Jan 08, 2011 11:42 am

Unor actori le șade bine într-un anumit tip de rol: eternul îndrăgostit, răzbunătorul, melodramaticul, stângaciul, etc. Dar Jun Ki? In pielea cărui tip de personaj transpiră el talentul cel mai bine?

Anna
Traducător
Traducător

Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 34
Localizare : Galati

View user profile http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Re: Ce gen de rol i se potrivește lui Jun Ki?

Post by 4ever^^leejunki on Tue Apr 26, 2011 11:49 pm

Intr-o vedeta very cool dupa care toate fetele sa fie moarte!!.din toate el sa se intalneasca cu o fata care, spre surprinderea lui nu-l idolatrizeaza nici macar un pic... si sa se indragosteasca de aceasta..de aici sa inceapa incercarea de curerire a lui Lee Jun Ki si gelozia fetelor pe favorita lui:))

4ever^^leejunki
Membru
Membru

Data de inscriere : 2011-04-19
Varsta : 19
Localizare : Tulcea

View user profile

Back to top Go down

Post by anamariapetrisor on Tue Dec 13, 2011 3:21 pm

sunt perfect de acord cu [You must be registered and logged in to see this link.] (rol pe care l a jucat excelent in my girl)

anamariapetrisor
Membru
Membru

Data de inscriere : 2011-12-07
Varsta : 24
Localizare : cluj

View user profile

Back to top Go down

Post by adelav on Sun Dec 18, 2011 6:18 pm

PT MINE JUN KI E UN ACTOR COMPLET SI ORICE ROL AR IMBRACA AR STII SA-L POARTE.CEL MAI MULT MI-A PLACUT IN TBDW cred cae cel mai reusit.Desi e tanar pe mine m-a convins, E UN TALENT

adelav
Membru
Membru

Data de inscriere : 2011-11-14
Localizare : BUCURESTI

View user profile

Back to top Go down

Post by ioana ishogai on Sun Dec 18, 2011 10:11 pm

Sunt de accord cu Adela. Orice rol a interpretat Joon Gi a fost perfect, el s-a transpus perfect in acel rol, ascunzandu-se total pe sine. Imi plac mult rolurile din TBDW, Iljumae, 18 May, Fly Daddy, Fly ...toate!
Dar mi se pare ca cel mai clar se vede cat de perfect se poate transforma in orice personaj doreste in filmul King and Clown. Gong gil este un rol in care pur si simplu nu-mi pot imagina pe altcineva. Arata atat de ...ce spun frumos, e mai frumos decat femeile adevarate...si totusi se simte ca e un barbat minunat! Nu i-a fost usor sa-l obtina ori interpreteze...dar Gong gil interpretat de el este de neegalat!

ioana ishogai
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 2011-01-23

View user profile

Back to top Go down

Post by elysa on Thu Jan 19, 2012 5:01 pm

eu cred ca i se potriveste toate genurile de rol. si eternul îndrăgostit, răzbunătorul, melodramaticul, de toate...vestimentatia este super in toate filmele si serialele deci sa o tina tot asa...si noi deasemenea sa il sprijinim si sa il votam in fiecare zi!

elysa
Fani adevarati
Fani adevarati

Data de inscriere : 2012-01-17
Varsta : 17
Localizare : Moinesti

View user profile

Back to top Go down

Post by spriamarierose18 on Sun Jan 22, 2012 5:14 pm

Astept de la Jun Ki un rol principal intr-un film istoric. Iljimae a fost un serial din categoria serialelor de aventuri unde epoca era doar un decor...( categoria de filme in care intra Chuno, Damo, Warrior Baek Dong Soo )
Il vreau intr-un rol de print mostenitor, intr-un rol complicat si surprinzator.

spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

Data de inscriere : 2011-04-21
Localizare : Cluj Napoca

View user profile

Back to top Go down

Post by bya_jun ki on Mon Jan 23, 2012 6:24 pm

si eu sunt de parere ca lui i-se portriveste toate rolurile,ai sta bine si in rolul de indragostit,dar si in rolul de mafiot ca in betoween:D cool mai era ,ai sta bine si in serialele istorice ,arata bine cu sabia si armura lui iljimae,deci orce rol lui i-se potriveste pentru ca in toate arata super Danke Danke Kiss in love

bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Data de inscriere : 2011-03-20
Localizare : Motru

View user profile

Back to top Go down

Post by caleni on Thu Mar 08, 2012 9:13 am

Mostenitor bogat ,educat ,talentat si rasfatat.In My girl a fost perfect.E prea frumos pentru roluri care nu-i scot in evidenta toate astea.Pentru roluri dure are timp mai tarziu.Cu tineretea nu se mai intalneste.Sa ne incante cat e tanar-si asa a pierdut 2 ani cu armata!Mare pacat ca actorii trebuie sa faca si ei armata,mai ales la varsta la care ajung la glorie

caleni
Membru
Membru

Data de inscriere : 2011-12-22

View user profile

Back to top Go down

Post by spriamarierose18 on Thu Mar 08, 2012 6:25 pm

Hai ca ma mai gandesc la ceva ce n-a mai jucat pana acum, un rol negativ, acel gen de rol negativ intalnit doar la coreeni, rolul cel mai complicat si "lucrat" din toate punctele de vedere, personajul intunecat, cealalta fata a personajului principal pozitiv... Nu stiu daca ma fac inteleasa. ( in TBDAW, a avut o parte din serial un astfel de rol dar i-am acordat, toate, circumstante atenuante pentru ca si-a pierdut memoria) Am vazut deja o gramada de seriale coreene unde personajul negativ a fost cel mai iubit personaj...si incep cu Bidam, apoi cu Yum Moon (Song Il Kook in Sea God) Dojin din Regatul Vanturilor si sfarsind cu Yeo Un (Yoo Seung Ho in Warrior Baek Dong Soo, care a ajuns sa fie cel mai iubit personaj din serial, captand toate privirile si toate bataile de inima..) Cu alte cuvinte, astept un rol MARE, in care farmecul personal sa fie folosit la maximum iar talentul lui sa straluceasca ca in TBDAW... Nu vreau sa fie mereu personajul fermecator, bineinteles pozitiv si indragostit cu multe lacrimi de eroina principala...

spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

View user profile

Back to top Go down

Post by soniliaR on Thu Mar 29, 2012 9:21 pm

Pot sa spun mai degraba ce gen de personaj sa nu interpreteze: asasin. Nu m-as putea uita. Gandindu-ma la diversele caractere pe care le-a jucat in cele cateva filme, cred ca s-ar achita cu brio in orice rol si orice personaj, modern sau istoric. Ar crea ceva original, mai ales ca acum are experienta si mai multa incredere in el. Cu acestea de partea lui plus atuurile fizice,chiar daca ar avea un rol secundar, cred ca ar eclipsa personajul principal.

soniliaR
Membru
Membru

Data de inscriere : 2012-03-28

View user profile

Back to top Go down

Post by spriamarierose18 on Thu Mar 29, 2012 11:00 pm

Cred ca as mai vrea ( multe mai vreau de la el) sa-l vad jucandu-se pe el insusi. Ceva autobiografic care sa ni-l arate pe Jun Ki cel de toate zilele, cu gura pana la urechi indiferent de cat de obosit este, politicos, carismatic, fermecator. Vreau un film filmat in culisele vietii lui...la filmari, la repetitii, la concerte, la antrenamente... Nu ma multumesc doar clipurile de pe YT.

spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

View user profile

Back to top Go down

Post by aduamarinela on Fri Mar 30, 2012 1:32 am

Buna ,tuturor celor care-l plac pe Jun Ki,el este un Artist ,total,fin,speculativ,atragator,cuceritor,cu siguranta de sine,care-i vine din inteligenta nativa,plus capacitatea de concentrare,jubileza cu ea,asta de la artele martiale pe care le practica,unde are numai centuri negre si portocalii,un foarte bun sportiv,de aceea danseaza super,educat,ce mai, poate aborda orice rol,pozitiv ,negativ,daca e facut cu acuratete,e Junki,el nu este un actor frumos,un Artist de top al Koreei.De ziua sa voi fi in Busan,unde e nascut,a doua zi,in Seul,daca pot il voi saluta din partea tuturor fanilor romani,mi-ar placea sa-i las macar un mesaj, incluzandu-va pe toti iubitorii sai.Flory,Ioana,Bya,voi fi corecta ,va multumesc pentru tot ce-mi transmiteti,scuzati-ma nu am timp liber,foarte rar mi se intampla,va iubesc pe toti,sunt alaturi de voi.Adua.A facut roluri pefecte,K&K,TBDW,mintea stralucita il ajuta,dar si oferta_RAMANE DE VAZUT CE PRIMESTE !

aduamarinela
Membru
Membru

Data de inscriere : 2011-08-23

View user profile

Back to top Go down

Post by ioana ishogai on Sat Mar 31, 2012 12:18 pm

Adua, draga, ma bucur sa aflu ca o sora de-a noastra merge in Korea, ar fi grozav sa-l intalnesti pe Joon Gi. Sa ai o calatorie placuta si mult noroc :) Daca-l vezi pe Joon Gi...spune-i doar ca il iubim mult. [You must be registered and logged in to see this image.]

ioana ishogai
Moderator
Moderator

View user profile

Back to top Go down

Post by Dianavasi82 on Mon Apr 02, 2012 8:12 pm

Trebuie sa recunosc ca sunt putin invidioasa pe tine. Are dreptate Ioana chiar ar fi grozav sa-l intalnesti.

Dianavasi82
Fani adevarati
Fani adevarati

Data de inscriere : 2011-06-15
Localizare : Targu Jiu

View user profile

Back to top Go down

Post by bya_jun ki on Thu Apr 05, 2012 4:13 pm

si eu sunt putin invidioasa,speram sa-l intalnesti ,calatorie placuta si da spuni ca il iubim mult si suntem altauri de el [You must be registered and logged in to see this image.]

bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

View user profile

Back to top Go down

Post by DMC on Mon Apr 16, 2012 10:10 pm

un rol funny si dragastos... tipul cute , funny si cu un suflet mare...de asta am adorat rolul lui din Iljimae wow i se potriveste perfect si este si genul meu in love

DMC
Membru
Membru

Data de inscriere : 2012-01-10
Varsta : 21
Localizare : Romania , Pitesti

View user profile https://www.facebook.com/dobre.maria.claudia

Back to top Go down

Post by ioana ishogai on Sun Feb 17, 2013 10:27 pm

Ok...Joon Gi a plecat in vacanta, in strainatate, cu familia, speram ca la intoarcere sa ne spuna ce rol a ales...voi ce credeti ca va fi? Sau ce ati vrea sa fie? Eu una vreau un rol de spion...soldat, ce o fi, dar as vrea o drama moderna...Voi?

ioana ishogai
Moderator
Moderator

View user profile

Back to top Go down

Post by flory_junki :) on Sun Feb 17, 2013 11:37 pm

eu vreau un Kay 2 [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 28
Localizare : Timisoara

View user profile http://leejunkiromania.myforumgratuit.ro

Back to top Go down

Post by bya_jun ki on Mon Feb 18, 2013 11:37 am

Si eu as vrea sa-l vad intr-un rol de spionaj dar gen comedie romantica si el sa fie gen Kay::X:XX

bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

View user profile

Back to top Go down

Post by ioana ishogai on Sun Feb 24, 2013 7:01 pm

Ha ha ha, toata lumea vrea iar Kay :)
Acum ca s-a intors, azi, speram ca in curand avem vestile pe care le asteptam de atata vreme!

ioana ishogai
Moderator
Moderator

View user profile

Back to top Go down

Post by ciresar on Thu Mar 14, 2013 11:22 am

El poate juca perfect orice rol ( a dovedit-o deja ), pentru ca asa cum am mai spus actoria pentru el nu cred ca este o meserie ci placerea cea mai mare a vietii lui.Mi-as dori totusi sa primeasca un rol intr-o drama istorica, pentru ca acestea sunt de regula grele, complexe si le aduc actorilor consacrarea definitiva.

ciresar
Membru
Membru

Data de inscriere : 2013-03-05

View user profile

Back to top Go down

Post by aluca on Sun Mar 17, 2013 4:07 pm

Cred ca un rol de mafiot l-ar prinde. Este elegant exact ca ei, iar in TBDAW a fost perfect.

aluca
Traducător
Traducător

Data de inscriere : 2012-10-05
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

View user profile

Back to top Go down

Post by ioana ishogai on Wed Oct 30, 2013 5:30 pm

Pana acum a demonstrat ca poate interpreta orice rol, de la clown, tanar licean, talhar adorat de multime, gangster fermecator...magistrat ce vede fantome...tata minunat...
Ma intreb ce va urma?! Abia astept, orice ar fi :)

ioana ishogai
Moderator
Moderator

View user profile

Back to top Go down

Post by aluca on Wed Oct 30, 2013 6:55 pm

Mereu vine cu ceva nou. Ce-a mai ramas de interpretat? Si eu abia astept, deocamdata avem JGWorld ca sa ne mai treaca dorul.

aluca
Traducător
Traducător

Data de inscriere : 2012-10-05
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 6:11 am

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top